• Девелопер Банк «Аркада» знаходиться у стані припинення
Містобудівні умови та обмеження № 610/14/12-3/009-14 від 11.12.2014 року.
ПАТ Акціонерне товариство акціонерний комерційний банк «АРКАДА»
Постановою Верховного Суду від 21 грудня 2021 року - закрито касаційне провадження у справі N 910/10351/20 за касаційною скаргою Київської міської ради.
Джерело. Єдиний державний реєстр судових рішень.
Ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 25 березня 2021 року:
Джерело: Єдиний державний реєстр судових рішень
Рішенням Господарського суду м. Києва від 17.12.2020 року за позовом ТОВ «Контактбудсервіс» до КМР та Департаменту земельних ресурсів виконавчого органу КМР про визнання укладеною додаткової угоди про поновлення договору оренди земельної ділянки:
Джерело: Держреєстр судових рішень
ТОВ "Будеволюція" подано апеляційну скаргу на рішення Господарського суду міста Києва від 01.04.2021 року.
22 вересня 2021 року Північний апеляційний господарський суд Ухвалив:
Джерело: Єдиний державний реєстр судових рішень.
01.04.2021 року Господарський суд міста Києва по справі №910/7707/19 Вирішив:
Джерело: Єдиний державний реєстр судових рішень.
18 червня 2020 року Верховний Суд Постановив:
Джерело: Єдиний державний реєстр судових рішень.
Не погодившись із вказаним рішенням, Київська міська рада звернулась до Північного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить рішення Господарського суду міста Києва від 09.10.2019 у справі №910/7707/19 скасувати та прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
28 січня 2020 року Північний апеляційний господарський суд Постановив:
Джерело: Єдиний державний реєстр судових рішень.
- Позовні вимоги ТОВ «Будеволюція» задоволено повністю.
- Стягнено з Київської міської ради на користь ТОВ «Будеволюція» грошові кошти в розмірі 365 196 557, 86 грн за рахунок коштів бюджету міста Києва.
- Стягнути з Київської міської ради на користь ТОВ «Будеволюція» витрати зі сплати судового збору в розмірі 672 350, 00 грн.
Рішення ще не набрало законної сили.
Джерело: Держреєстр судових рішень.
Рішенням Господарського суду м. Києва від 25.11.2020 справа № 910/14861/20:
Джерело: Держреєстр судових рішень
Майнове право – це будь-які права на майно, відмінні від права власності. Наприклад, до майнових прав відносяться: право володіння, право розпорядження, право користування, специфічні права та право вимоги. Майнове право не наділяє власника усіма правами власника, але підтверджує правомірність отримати право власності на нерухомість у майбутньому.
Договір купівлі-продажу майнових прав не зазначений у статті 4 Закону України «Про інвестиційну діяльність» як допустимий механізм інвестування у житлове будівництво, але й не заборонений.
На підставі договору покупець отримує майнові права на об'єкт, який буде збудовано у майбутньому. Коли будинок введуть в експлуатацію і присвоять поштову адресу, Покупець має право зареєструвати право власності на обрану квартиру (при отриманні від продавця необхідних документів).
На практиці акт приймання-передачі майнових прав підписується після введення об'єкта будівництва в експлуатацію. Момент переходу права власності на майнові права законодавством не врегульований, тому необхідно передбачити конкретний момент переходу права власності в договорі.
Форма договору – проста письмова, нотаріальне засвідчення перестав бути обов'язковим.
Особливості:
На що звернути увагу:
Договір про участь у фонді фінансування будівництва - спосіб залучення інвестицій, передбачений ст. 4 Закону України "Про інвестиційну діяльність".
Фонд фінансування будівництва (ФФБ) - це кошти, які передали управителю ФФБ. Управитель розпоряджається коштами за правилами фонду та на умовах договорів про участь у ФФБ.
Найпоширеніший тип ФФБ — вид "А", де ціну будівництва об'єкта визначає забудовник. Забудовник бере на себе ризик, що грошей не вистачить на всі роботи, а також зобов'язується вчасно здати об'єкт будівництва, незалежно від обсягів фінансування.
Є також вид "Б", де ціну на нерухомість визначає управитель ФФБ, який і збирає гроші на будівництво. Вид "Б" дорожчий, складніший у реалізації і зазвичай не використовується в Україні.
Фонди створюються з метою будівництва нерухомості за рахунок довірителів – фізичних та юридичних осіб. Довірителі ФФБ одержують нерухомість у власність після введення об'єкта в експлуатацію.
Забудовник зобов'язаний зареєструвати на довірителя право власності на квартиру власним коштом після введення об'єкта в експлуатацію, присвоєння поштової адреси та виконання довірителем обов'язків за договором.
Форма договору – проста письмова, нотаріальне засвідчення не є обов'язковим.
Особливості:
На що звернути увагу:
Рекомендуємо запросити наступні документи для детального вивчення