Повідомлення про зміну даних в дозволі на будівельні роботи ІУ123201840710 від 02.07.2020 року
Повідомлення про зміну даних у дозволі на будівельні роботи серії ІУ № 123182431905 від серпня 2018 року
Містобудівні умови та обмеження, затверджені наказом Департаменту від 17.03.2020 №312.
Електронна ліцензія на право здійснення господарської діяльності, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури, видана ТОВ «ДОМОБУДІВНИЙ КОМБІНАТ №4» від 09.03.2016 року - безстроково.
«Установа «28 управління начальника робіт»
ТОВ «Бориспільміськбуд»
Perfect Group
Ухвалою Верховного суду від 25 жовтня 2022 року закрито касаційне провадження за касаційною скаргою Київської міської ради на рішення Господарського суду міста Києва від 28.10.2021 та постанову Північного апеляційного господарського суду від 21.06.2022.
Постановою Північного апеляційного господарського суду від 21 червня 2022 року:
Північний апеляційний господарський суд ухвалив:
Джерело: Єдиний державний реєстр судових рішень.
Ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 20 грудня 2021 р. апеляційну скаргу Київської міської ради на рішення Господарського суду міста Києва від 28.10.2021 року ( про визнання укладеною між Київською міською радою та Установою " 28 Управління начальника робіт" додаткову угоду про поновлення Договору оренди земельних ділянок ) - залишити без руху.
Джерело: Єдиний державний реєстр судових рішень.
Рішенням Господарського суду міста Києва від 28.10.2021 року позов Установи "28 Управління начальника робіт" до Київської міської ради - задовольнити повністю.
Джерело: Держреєстр судових рішень.
Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 17.09.2019 р. справа № 640/5812/19 за апеляційною скаргою ТОВ «БОРИСПІЛЬМІСЬКБУД», Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу КМР (КМДА) на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 08.05.20019 р. у справі №640/5812/19:
Джерело: Держреєстр судових рішень.
Джерело: Держреєстр судових рішень.
1.Адміністративний позов ТОВ «БОРИСПІЛЬМІСЬКБУД» задоволено.
2. Визнано протиправним та скасувати Рішення Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради, №1255 від 28.11.2018р. про відмову у наданні ТОВ «БОРИСПІЛЬМІСЬКБУД» МУО для проектування коригування проекту будівництва житлового комплексу на вул. Поліській у Дарницькому районі міста Києва.
3. Зобов`язано Департамент містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради надати ТОВ «БОРИСПІЛЬМІСЬКБУД» МУО для проектування коригування проекту будівництва житлового комплексу на вул. Поліській у Дарницькому районі міста Києва.
Рішення не набрало законної сили.
Джерело: Держреєстр судових рішень.
Джерело: Держреєстр судових рішень.
Договір про участь у фонді фінансування будівництва - спосіб залучення інвестицій, передбачений ст. 4 Закону України "Про інвестиційну діяльність".
Фонд фінансування будівництва (ФФБ) - це кошти, які передали управителю ФФБ. Управитель розпоряджається коштами за правилами фонду та на умовах договорів про участь у ФФБ.
Найпоширеніший тип ФФБ — вид "А", де ціну будівництва об'єкта визначає забудовник. Забудовник бере на себе ризик, що грошей не вистачить на всі роботи, а також зобов'язується вчасно здати об'єкт будівництва, незалежно від обсягів фінансування.
Є також вид "Б", де ціну на нерухомість визначає управитель ФФБ, який і збирає гроші на будівництво. Вид "Б" дорожчий, складніший у реалізації і зазвичай не використовується в Україні.
Фонди створюються з метою будівництва нерухомості за рахунок довірителів – фізичних та юридичних осіб. Довірителі ФФБ одержують нерухомість у власність після введення об'єкта в експлуатацію.
Забудовник зобов'язаний зареєструвати на довірителя право власності на квартиру власним коштом після введення об'єкта в експлуатацію, присвоєння поштової адреси та виконання довірителем обов'язків за договором.
Форма договору – проста письмова, нотаріальне засвідчення не є обов'язковим.
Особливості:
На що звернути увагу:
Інститут спільного інвестування - спосіб залучення інвестицій, передбачений ст. 4 Закону України "Про інвестиційну діяльність".
Учасником інституту спільного інвестування (ІСІ) є особа, яка має цінні папери інституту загального інвестування, найчастіше – цільові облігації.
Але в Україні, по суті, інвестиційний договір — це попередній договір купівлі-продажу квартири. Правовідносини між сторонами регулюють порядок укладання договору купівлі-продажу квартири у майбутньому: інвестиційний фонд не передає інвестору жодних прав на об'єкт, а лише бере на себе зобов'язання підписати договір купівлі-продажу у майбутньому.
За попереднім договором сторони зобов'язуються протягом певного терміну укласти основний договір на умовах, встановлених попереднім договором. Попередній договір підписують із юридичною особою — компанією, яка представляє забудовника.
Форма договору обов'язково має бути письмовою, нотаріальне засвідчення не є обов'язковим.
Така схема може бути ризикованою, оскільки інвестиційний договір укладається не безпосередньо із замовником будівництва. Недійсність договору між ІСІ та замовником будівництва може спричинити недійсність інвестиційного договору, який підписав інвестор з ІСІ. Якщо ІСІ не виконає умов із замовником будівництва, інвестиційний договір може бути розірваний або покупець не зможе оформити право власності.
Особливості:
На що звернути увагу:
Майнове право – це будь-які права на майно, відмінні від права власності. Наприклад, до майнових прав відносяться: право володіння, право розпорядження, право користування, специфічні права та право вимоги. Майнове право не наділяє власника усіма правами власника, але підтверджує правомірність отримати право власності на нерухомість чи інше майно у майбутньому.
Договір купівлі-продажу майнових прав не зазначений у статті 4 Закону України «Про інвестиційну діяльність» як допустимий механізм інвестування у житлове будівництво, але й не заборонений.
На підставі договору покупець отримує майнові права на об'єкт, який буде збудовано у майбутньому. Коли будинок здадуть в експлуатацію і буде присвоєно поштову адресу, Покупець має право зареєструвати право власності на обрану квартиру (при отриманні від продавця необхідних документів).
На практиці акт приймання-передачі майнових прав підписується після введення об'єкта будівництва в експлуатацію. Момент переходу права власності на майнові права законодавством не врегульований, тому необхідно передбачити конкретний момент переходу права власності в договорі.
Форма договору – проста письмова, нотаріальне засвідчення не є обов'язковим.
Заміна сторони у договорі купівлі-продажу майнових прав
Якщо ви хочете купити квартиру/апартамерти, але забудовник їх уже розпродав, квартири/апартаменти можуть бути у інвесторів, які хочуть ці квартири перепродати.
При переуступці ви домовляєтеся з інвестором та забудовником про заміну сторони, а потім підписуєте 3-х сторонній договір переуступки прав та обов'язків по договору купівлі-продажу майнових прав. Договір може бути і двостороннім, але необхідно отримати письмову згоду продавця (забудовника).
Заміну сторони у зобов'язанні оформлюють письмово та за обов'язковою згодою продавця за договором купівлі-продажу майнових прав. Якщо у договорі передбачена інша схема заміни сторони, тоді замінюють за зазначеною у договорі схемою.
Особливості:
На що звернути увагу:
Рекомендуємо запросити наступні документи для детального вивчення