Містобудівні умови та обмеження №849 від 28.08.2018 року
ДП Агрокомбiнат Пуща-Водиця
Stolitsa Group
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 11.08.2022 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі, вирішено здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження та призначене підготовче засідання.
Підготовчі засідання неодноразово відкладались.
Ухвалою суду від 25.10.2023 розгляд справи у підготовчому судовому засіданні відкладено на 15.11.2023.
Джерело: Держреєстр судових рішень
Рішенням Верховного Суду було частково задоволено касаційні скарги ДП "Науково-дослідний, виробничий агрокомбінат "Пуща-Водиця" та Фонду державного майна України на рішення судів нижчих інстанцій.
Суд скасував постанову Північного апеляційного господарського суду та рішення Господарського суду міста Києва у справі, мотивуючи це тим, що суди нижчих інстанцій помилково визначили правову природу спірного договору та неправильно застосували норми матеріального права.
Також суд вказав, що рішення судів нижчих інстанцій стосувалися прав та інтересів держави, представник якої не брав участі у справі.
З огляду на це, справу було направлено на новий розгляд до суду першої інстанції для правильного встановлення обставин справи та вирішення спору по суті з урахуванням наведених мотивів.
Північний апеляційний господарський суд частково задовольнив апеляційні скарги Державного підприємства "Пуща-Водиця" та Фонду державного майна України, скасував рішення суду першої інстанції і ухвалив нове рішення про відмову в задоволенні позову.
Суд мотивував своє рішення тим, що:
У травні 2021 року ДП "Науково-дослідний, виробничий агрокомбінат "Пуща-Водиця" звернувся до Господарського суду міста Києва з позовом до ТОВ "ОЛІВЕР-БУД" про визнання недійсним інвестиційного договору (нова редакція договору №0804-2-ІД/08 від 08.04.2008 року) від 19 вересня 2012 року.
28.07.2021 Господарський суд міста Києва по справі №910/7966/21 Вирішив:
Джерело: Єдиний державний реєстр судових рішень.
Рішенням Північного апеляційного господарського суду було прийняте рішення залишити без задоволення апеляційні скарги Фонду державного майна України та Державного підприємства "Науково-дослідний, виробничий агрокомбінат "Пуща-Водиця" на рішення Господарського суду міста Києва, залишивши рішення суду першої інстанції без змін.
Рішенням Господарського суду міста Києва було відмовлено у задоволенні позову Державного підприємства "Пуща-Водиця" до ТОВ "Конкорд-ДС Плюс" про визнання недійсним Інвестиційного договору від 28.10.2014.
Суд мотивував своє рішення тим, що позивачем не було доведено обставин, з якими закон пов'язує можливість визнання договору недійсним. Зокрема, не було доведено, що договір суперечить закону чи інтересам держави і суспільства. Крім того, суд зазначив, що оспорюваний договір є змішаним і містить елементи інвестиційного та підрядного договорів, тому не потребував окремого погодження з боку уряду.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 14.06.2021 справа № 910/7980/21, за позовом ДП "Науково-дослідний, виробничий агрокомбінат "Пуща-Водиця" до ТОВ "Конкорд-ДС Плюс" про визнання недійсним договору (інвестиційного договору (нова редакція договору № 2811-1-ід/11 від 28.11.2011) від 28.10.2014, укладеного між сторонами):
Джерело: Держреєстр судових рішень
Для залучення коштів для будівництва покупець укладає 2 договори:
1) договір купівлі-продажу деривативу (цінних паперів) із компанією з управління активами;
2) договір купівлі-продажу майнових прав із замовником будівництва.
1) Дериватив — стандартний документ, що засвідчує права та обов'язки придбати у майбутньому на визначених ним умовах об'єкт будівництва. Предмет договору купівлі-продажу деривативу – це форвардний контракт.
Форвардний контракт — це договір, який зобов'язує замовника будівництва у майбутньому продати актив (квартиру/апартаменти) у визначений термін та на певних умовах із фіксацією ціни продажу під час укладання контракту.
Продаж форвардного контракту засвідчують (реєструють) у товарній біржі.
Форма договору – проста письмова, нотаріальне засвідчення не є обов'язковим.
2) Договір купівлі-продажу майнових прав укладають після виконання покупцем грошових зобов'язань за договором купівлі-продажу цінних паперів чи інших фінансових документів (деривативу).
Майнове право – це будь-які права на майно, відмінні від права власності. Майнове право не наділяє власника усіма правами власника, але підтверджує правомірність отримати право власності на нерухомість у майбутньому.
Договір купівлі-продажу майнових прав не визначений у статті 4 Закону України «Про інвестиційну діяльність» як допустимий механізм інвестування у житлове будівництво, але й не заборонений.
На підставі договору покупець отримує майнові права на об'єкт, який буде збудовано у майбутньому. Коли будинок буде введено в експлуатацію і присвоєно поштову адресу, Покупець має право зареєструвати право власності на обрану квартиру (при отриманні від продавця необхідних документів).
Форма договору – проста письмова, нотаріальне засвідчення не є обов'язковим.
Особливості:
На що звернути увагу:
Рекомендуємо запросити наступні документи для детального вивчення