Дозвіл на будівельні роботи ОД012201127400 від 27.11.2020 року
Містобудівні умови та обмеження №01-06/331 від 27.12.2019 року (Реєстраційний номер в ЄДЕССБ: MU01:1743-8487-5851-1595)
Електронна ліцензія на право проведення господарської діяльності пов'язаної зі створенням об'єктів архітектури, видана ТОВ "МАРТЕН ГРУП" від 10.03.2020 року - безстроково.
ТОВ "ОДЕСА-СІТІ"
Одеський окружний адміністративний суд відмовив у задоволенні позову ГО Всеукраїнське об`єднання Автомайдан про визнання протиправними та скасування Містобудівних умов та обмеженнь
Джерело: Держреєстр судових рішень
Провадження у справі поновлено у звязку з надходженням 27.03.2023 року до канцелярії Одеського окружного адміністративного суду висновку експерта.
Джерело: Держреєстр судових рішень
Задоволено клопотання ТОВ «Одеса-сіті» про призначення будівельно-технічної експертизи .
Провадження по адміністративній справі зупинено до одержання від Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз результатів земельно-технічної експертизи.
Джерело: Держреєстр судових рішень
Постановою П'ятого апеляційного адміністративного суду залишено без задоволення скаргу ГО«Всеукраїнське об`єднання «Автомайдан».
Залишено без змін ухвалу від 22 липня 2021 року про відмову у забезпеченні позову.
Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду відмовлено у задоволенні заяви Громадської організації «Всеукраїнське об`єднання «Автомайдан» про вжиття заходів забезпечення позову.
Прийнято до розгляду позовну заяву Громадської організації «Всеукраїнське об`єднання «Автомайдан» до Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради, Департамента архітектури та містобудування Одеської міської ради, ТОВ «Одеса-Сіті», про визнання протиправними та скасування Містобудівних умов та обмежень для проектування об`єкта будівництва №234 «Будівництво житлового будинку з вбудованими нежитловими приміщеннями та підземним паркінгом за адресою: м. Одеса, вул. Рішельєвська 47, 49, Велика Арнаутська 40», визнання протиправним та скасування Дозволу на виконання будівельних робіт №ОД012201127400 від 27 листопада 2020 року.
Ухвалою П'ятого апеляційного адміністративного суду задоволено заяву ТОВ «Одеса-сіті» про відмову від позову.
Визнано нечинним рішення Одеського окружного адміністративного суду від 06 липня 2021 року та закрито провадження у справі.
Відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Міністерства культури та інформаційної політики України на Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 06 липня 2021 року.
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду задоволено позов ТОВ "Одеса-сіті" до Міністерства культури та інформаційної політики України, Департаменту культури, національностей, релігій та охорони об`єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації.
Визнано протиправним та скасовано:
Припис Міністерства культури та інформаційної політики України №2454/6.11.6 від 05.03.2021 року.
Припис Міністерства культури та інформаційної політики України №2462/6.11.6 від 05.03.2021 року.
Припис Департаменту культури, національностей, релігій та охорони об`єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації №05-02/33 від 03.06.2021 року.
Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду задоволено заяву про забезпечення позову.
Зупинено дію Припису Міністерства культури та інформаційної політики України №2454/6.11.6 від 05.03.2021 року та Припису Міністерства культури та інформаційної політики України №2462/6.11.6 від 05.03.2021 року.
Міністерством культури та інформаційної політики видано приписи з вимогою негайного припинення будівельних робіт № 2462/6.11.6 та 2454/6.11.6 від 05.03.2021 р.
Майнове право – це будь-які права на майно, відмінні від права власності. Наприклад, до майнових прав відносяться: право володіння, право розпорядження, право користування, специфічні права та право вимоги. Майнове право не наділяє власника усіма правами власника, але підтверджує правомірність отримати право власності на нерухомість у майбутньому.
Договір купівлі-продажу майнових прав не зазначений у статті 4 Закону України «Про інвестиційну діяльність» як допустимий механізм інвестування у житлове будівництво, але й не заборонений.
На підставі договору покупець отримує майнові права на об'єкт, який буде збудовано у майбутньому. Коли будинок введуть в експлуатацію і присвоять поштову адресу, Покупець має право зареєструвати право власності на обрану квартиру (при отриманні від продавця необхідних документів).
На практиці акт приймання-передачі майнових прав підписується після введення об'єкта будівництва в експлуатацію. Момент переходу права власності на майнові права законодавством не врегульований, тому необхідно передбачити конкретний момент переходу права власності в договорі.
Форма договору – проста письмова, нотаріальне засвідчення перестав бути обов'язковим.
Особливості:
На що звернути увагу:
Житлово-будівельний кооператив (ЖБК) – це юридична особа (компанія), яку створюють для участі у будівництві чи реконструкції житлового будинку та подальшої експлуатації.
Як юридична особа кооператив створюють фізичні та/або юридичні особи, які об'єдналися на основі членства. Як правило, покупці стають асоційованими членами кооперативу з правом дорадчого голосу, однак такий голос можуть не брати до уваги під час голосування у питаннях про прийняття нових членів, продаж квартир, купівлю матеріалів та інших. Якщо кооператив ліквідують, асоційований член кооперативу матиме перевагу в праві на повернення паю, порівняно з повноправними членами кооперативу.
Щоб отримати квартиру у власність, пайовик робить вступний внесок та пай у кооператив згідно зі статутом та договором про сплату пайових внесків.
На етапі підписання договору вказують механізм переходу прав власності: безпосередньо покупцю чи за договором міни через кооператив. Зазвичай після введення будинку в експлуатацію, ЖБК оформляє право власності на квартиру, після чого за договором міни оформляють обмін паю члена кооперативу на квартиру.
Договір про сплату пайових внесків у кооператив не визначено у статті 4 Закону України «Про інвестиційну діяльність» як допустимий механізм інвестування у житлове будівництво, але й не заборонено. Загалом регулюється Законом України «Про кооперацію» та нормами Цивільного кодексу України.
Форма договору – проста письмова, нотаріальне засвідчення не є обов'язковим.
Особливості:
На що звернути увагу:
Рекомендуємо запросити наступні документи для детального вивчення