Містобудівні умови та обмеження №76 від 22.01.2020 року
ПАТ «КИЇВСЬКИЙ РІЧКОВИЙ ПОРТ»
ТОВ «ТОРГРІЧТРАНС»
ТОВ «РІВЕРСАЙД ДЕВЕЛОПМЕНТ ЛТД»
Perfect Group
Апеляційну скаргу Приватного акціонерного товариства "Київський річковий порт" залишено без задоволення.
Ухвалу Господарського суду міста Києва від 23.10.2023 про відмову у скасуванні заходів забезпеченняз алишено без змін.
Джерело: Держреєстр судових рішень
Північним апеляційним господарським судом відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Прат "Київський річковий порт" на ухвалу Господарського суду міста Києва від 23.10.2023 про відмову у скасуванні заходів забезпечення позову.
Джерело: Держреєстр судових рішень
Господарський суд міста Києва відмовив у задоволенні клопотання ПрАТ "Київський річковий порт" про скасування заходів забезпечення позову.
Джерело: Держреєстр судових рішень
Північний апеляційний господарський суд залишив без задоволення апеляційну скаргу ПрАТ «Київський річковий порт» на ухвалу Господарського суду міста Києва від 04 квітня 2022 року про забезпечення позову.
Ухвалу Господарського суду міста Києва від 04 квітня 2022 року залишено без змін.
Джерело: Держреєстр судових рішень
Ухвалою Господарського суду м.Києва частково задоволено заяву Київської міської прокуратури про вжиття заходів забезпечення позову:
– заборонено вчиняти будь-які дії щодо проведення будівельних робіт з реконструкції майнового комплексу під багатофункціональний комплекс на земельних ділянках з кадастровими номерами 8000000000:85:316:0069, 8000000000:85:316:0072;
– накладено арешт на вказані земельні ділянки.
Джерело: Держреєстр судових рішень
Майнове право – це будь-які права на майно, відмінні від права власності. Наприклад, до майнових прав відносяться: право володіння, право розпорядження, право користування, специфічні права та право вимоги. Майнове право не наділяє власника усіма правами власника, але підтверджує правомірність отримати право власності на нерухомість чи інше майно у майбутньому.
Договір купівлі-продажу майнових прав не зазначений у статті 4 Закону України «Про інвестиційну діяльність» як допустимий механізм інвестування у житлове будівництво, але й не заборонений.
На підставі договору покупець отримує майнові права на об'єкт, який буде збудовано у майбутньому. Коли будинок здадуть в експлуатацію і буде присвоєно поштову адресу, Покупець має право зареєструвати право власності на обрану квартиру (при отриманні від продавця необхідних документів).
На практиці акт приймання-передачі майнових прав підписується після введення об'єкта будівництва в експлуатацію. Момент переходу права власності на майнові права законодавством не врегульований, тому необхідно передбачити конкретний момент переходу права власності в договорі.
Форма договору – проста письмова, нотаріальне засвідчення не є обов'язковим.
Заміна сторони у договорі купівлі-продажу майнових прав
Якщо ви хочете купити квартиру/апартамерти, але забудовник їх уже розпродав, квартири/апартаменти можуть бути у інвесторів, які хочуть ці квартири перепродати.
При переуступці ви домовляєтеся з інвестором та забудовником про заміну сторони, а потім підписуєте 3-х сторонній договір переуступки прав та обов'язків по договору купівлі-продажу майнових прав. Договір може бути і двостороннім, але необхідно отримати письмову згоду продавця (забудовника).
Заміну сторони у зобов'язанні оформлюють письмово та за обов'язковою згодою продавця за договором купівлі-продажу майнових прав. Якщо у договорі передбачена інша схема заміни сторони, тоді замінюють за зазначеною у договорі схемою.
Особливості:
На що звернути увагу:
Рекомендуємо запросити наступні документи для детального вивчення