Дозвіл на будівельні роботи ІУ 113193322226 від 28.11.2019 року
Декларація про початок будівельних робіт КС 083162950137 від 21.10.2016 року
Декларація про початок будівельних робіт КС 083152930447 від 20.10.2015 року
Містобудівні умови та обмеження №09-07/10 від 08.08.2018 року
Ліцензія на право проведення господарської діяльності, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури №2013043957 від 25.10.2017 року, видана ТОВ ОРАНЖ БУД - безстроково
Фізична особа
ОК «Житлово-будівельний кооператив «Оранжпарк-2»
ОК «Житлово-будівельний кооператив «Оранжпарк-1»
ОК «Житлово-будівельний кооператив «Оранжпарк-3»
ТОВ «СПВ ІНВЕСТ»
Orange Bud
Верховним судом відмовлено у відкритті касаційного провадження за скаргою Державної авіаційної служби України на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 22.09.2020 та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 26.01.2021.
Джерело: Держреєстр судових рішень
Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 26.01.2021:
Джерело: Держреєстр судових рішень
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 22.09.2020:
Джерело: Держреєстр судових рішень
Згідно постанови Шевченківського районного суду м. Києва у справі № 761/45452/18, відкрито кримінальне провадження № 22017000000000124 від 31.03.2017 року за ознаками скоєння злочину, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 364, ст. 441, ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 364-1, ч. 2 ст. 366, ч. 3 ст. 197-1 КК України.
З постанови суду випливає, що посадові особи органів місцевого самоврядування Києво-Святошинського району Київської області, діючи за попередньою змовою групою осіб з посадовими особами замовників, підрядників та інших осіб, зловживаючи повноваженнями, здійснюють незаконні дії з будівництва об'єктів житлової та нежитлової нерухомості на території Києво-Святошинського району.
В ході досудового розслідування було встановлено, що замовник будівництва, який отримував технічні умови і погодив проект будівництва, не здавав мережі водопостачання та водовідведення для належного обслуговування. Також досудовим розслідуванням встановлено, що будівництво і подальше введення в експлуатацію житлових комплексів на території с.Крюковщина (в т.ч. ЖК Оранж парк) здійснюється на підставі технічних умов з водопостачання та водовідведення, інформація в яких не відповідає дійсності, і з грубими порушеннями вимог містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки.
Джерело: Єдиний державний реєстр судових рішень.
Для залучення коштів для будівництва покупець укладає 2 договори:
1) договір купівлі-продажу деривативу (цінних паперів) із компанією з управління активами;
2) договір купівлі-продажу майнових прав із замовником будівництва.
1) Дериватив — стандартний документ, що засвідчує права та обов'язки придбати у майбутньому на визначених ним умовах об'єкт будівництва. Предмет договору купівлі-продажу деривативу – це форвардний контракт.
Форвардний контракт — це договір, який зобов'язує замовника будівництва у майбутньому продати актив (квартиру/апартаменти) у визначений термін та на певних умовах із фіксацією ціни продажу під час укладання контракту.
Продаж форвардного контракту засвідчують (реєструють) у товарній біржі.
Форма договору – проста письмова, нотаріальне засвідчення не є обов'язковим.
2) Договір купівлі-продажу майнових прав укладають після виконання покупцем грошових зобов'язань за договором купівлі-продажу цінних паперів чи інших фінансових документів (деривативу).
Майнове право – це будь-які права на майно, відмінні від права власності. Майнове право не наділяє власника усіма правами власника, але підтверджує правомірність отримати право власності на нерухомість у майбутньому.
Договір купівлі-продажу майнових прав не визначений у статті 4 Закону України «Про інвестиційну діяльність» як допустимий механізм інвестування у житлове будівництво, але й не заборонений.
На підставі договору покупець отримує майнові права на об'єкт, який буде збудовано у майбутньому. Коли будинок буде введено в експлуатацію і присвоєно поштову адресу, Покупець має право зареєструвати право власності на обрану квартиру (при отриманні від продавця необхідних документів).
Форма договору – проста письмова, нотаріальне засвідчення не є обов'язковим.
Особливості:
На що звернути увагу:
Житлово-будівельний кооператив (ЖБК) – це юридична особа (компанія), яку створюють для участі у будівництві чи реконструкції житлового будинку та подальшої експлуатації.
Як юридична особа кооператив створюють фізичні та/або юридичні особи, які об'єдналися на основі членства. Як правило, покупці стають асоційованими членами кооперативу з правом дорадчого голосу, однак такий голос можуть не брати до уваги під час голосування у питаннях про прийняття нових членів, продаж квартир, купівлю матеріалів та інших. Якщо кооператив ліквідують, асоційований член кооперативу матиме перевагу в праві на повернення паю, порівняно з повноправними членами кооперативу.
Щоб отримати квартиру у власність, пайовик робить вступний внесок та пай у кооператив згідно зі статутом та договором про сплату пайових внесків.
На етапі підписання договору вказують механізм переходу прав власності: безпосередньо покупцю чи за договором міни через кооператив. Зазвичай після введення будинку в експлуатацію, ЖБК оформляє право власності на квартиру, після чого за договором міни оформляють обмін паю члена кооперативу на квартиру.
Договір про сплату пайових внесків у кооператив не визначено у статті 4 Закону України «Про інвестиційну діяльність» як допустимий механізм інвестування у житлове будівництво, але й не заборонено. Загалом регулюється Законом України «Про кооперацію» та нормами Цивільного кодексу України.
Форма договору – проста письмова, нотаріальне засвідчення не є обов'язковим.
Особливості:
На що звернути увагу:
За договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає майно у власність іншій стороні (покупцю) за гроші. За договором купівлі-продажу можна продати квартиру, земельну ділянку чи будинок — будь-який товар, який є у продавця або буде створено, придбано, отримано продавцем у майбутньому.
Договір купівлі-продажу передбачено та регулюється Цивільним кодексом України.
Форма договору – письмова, потребує нотаріального засвідчення.
Особливості:
На що звернути увагу:
Рекомендуємо запросити наступні документи для детального вивчення
Пн - Сб: | 10:00 - 18:00 |
Нд: | вихідний |