Повідомлення про початок будівельних робіт серії КВ № 061182741837 від жовтня 2018 року (будівництво зблокованого житлового будинку (садибного типу))
Повідомлення про початок підготовчих робіт КВ020210201683 від 04.02.2021 року (БУДІВНИЦТВО ЗБЛОКОВАНОГО ЖИТЛОВОГО БУДИНКУ (САДИБНОГО ТИПУ) НА ВУЛ. ГРУШЕВІЙ, 4, 4А, 4Б, 4В, 4Г, 6, 6А, 6Б, 6В, 6Г, 8, 8А, 8Б, 8В, 8Г, 10, 10А, 10Б, 10В)
Інформація відсутня
ТОВ "Ван Буд Ван"
Для заявленої забудовником категорії складності/класу наслідків наявність ліцензії необов'язкова (категорію складності/клас наслідків варто перевірити додатково, запросивши проєктну документацію)
ЖИТЛОВО-БУДІВЕЛЬНИЙ КООПЕРАТИВ "ТАУН ХАУС 2"
Для заявленої забудовником категорії складності/класу наслідків наявність ліцензії необов'язкова (категорію складності/клас наслідків варто перевірити додатково, запросивши проєктну документацію)
ЖБК КЛАБ ХАУС 1
ЖИТЛОВО-БУДІВЕЛЬНИЙ КООПЕРАТИВ "ТАУН ХАУС 2"
RP DEVELOPMENT
Декларація про готовність об’єкта до експлуатації серії КВ №141192560151 від вересня 2019 року
Шостим апеляційним адміністративним судом витребувано з Київського окружного адміністративного суду матеріали справи №640/9606/21 для вирішення питання про відкриття апеляційного провадження.
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва відмовлено у задоволенні адміністративного позову Житлово-будівельного кооперативу «ТАУН ХАУС 2».
ЖБК «ТАУН ХАУС 2» подано позов до Департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації у якому просив суд визнати протиправним та скасувати рішення Департаменту містобудування від 01 лютого 2021 року, про відмову Житлово- будівельному кооперативу «ТАУН ХАУС 2» у наданні умов та обмежень для проектування об`єкта будівництва зблокованого житлового будинку (садибного типу) по вул. Грушевій.
Житлово-будівельний кооператив (ЖБК) – це юридична особа (компанія), яку створюють для участі у будівництві чи реконструкції житлового будинку та подальшої експлуатації.
Як юридична особа кооператив створюють фізичні та/або юридичні особи, які об'єдналися на основі членства. Як правило, покупці стають асоційованими членами кооперативу з правом дорадчого голосу, однак такий голос можуть не брати до уваги під час голосування у питаннях про прийняття нових членів, продаж квартир, купівлю матеріалів та інших. Якщо кооператив ліквідують, асоційований член кооперативу матиме перевагу в праві на повернення паю, порівняно з повноправними членами кооперативу.
Щоб отримати квартиру у власність, пайовик робить вступний внесок та пай у кооператив згідно зі статутом та договором про сплату пайових внесків.
На етапі підписання договору вказують механізм переходу прав власності: безпосередньо покупцю чи за договором міни через кооператив. Зазвичай після введення будинку в експлуатацію, ЖБК оформляє право власності на квартиру, після чого за договором міни оформляють обмін паю члена кооперативу на квартиру.
Договір про сплату пайових внесків у кооператив не визначено у статті 4 Закону України «Про інвестиційну діяльність» як допустимий механізм інвестування у житлове будівництво, але й не заборонено. Загалом регулюється Законом України «Про кооперацію» та нормами Цивільного кодексу України.
Форма договору – проста письмова, нотаріальне засвідчення не є обов'язковим.
Особливості:
На що звернути увагу:
Рекомендуємо запросити наступні документи для детального вивчення