Помешкання на весь поверх у відомому будинку „Берля Фінклера“ видатного архітектора Фердінанда Касслера, скульптури на будинку Зігмунда Курчинського, памятка архітектури історичного значення, культурна спадщина України
Вулиця Степана Бандери.
В XVIII столітті заміська територія уздовж нинішньої вулиці Степана Бандери належала польським аристократам Чарторийським, а на початку XIX століття їх майно розділили на декілька частин, одна з яких дісталася польським князям Сапегам. Дорога на місці нинішньої вулиці вказана в плані міста в 1750 році, по ній проходил кордон між Галицьким і Краківським передмістями Львова. «Будинок Фінклера», відомий своїм яскравим архітектурним рішенням. Побудований будинок в 1912 році за проектом видатного архітектора Фердінанда Касслера, скульптури на будинку зробив видатний скульптор Зігмунд Курчинський.
...
Львів, Галицький район, Центр міста Львова
Квартира Площа: 117 m2
Рік будівництва: 1912
Особливості:
Тип будівлі: австрійський люкс
Ціна: 510 000€ (без торгу ), розрахунок безготівковий.
Площа: 117,0 m2
Кількість кімнат: 4
Балкони: 3
Поруч парк Івана Франка
Стан помешкання: оригінальний (без ремонту) Балкон/Тераса/Лоджія:
Опис квартири:
Чотирьох кімнатна квартира, яка розміщена на третьому поверсі, п‘яти поверхового будинку у центральній частині міста (ближній центр). Має два балкони і лоджію. Також, за рахунок того, що дана квартира займає весь поверх і має великі вікна, сонячні проміння повністю проходять через всю квартиру, тому вона є надзвичайно світлою.
Сам будинок наче корабель, що врізається в перехресток двох доріг Бандери і Карпінського та є одною з найкращих будівель міста – перлина архітектури початку ХХ столліття, яка чудово збереглася до наших днів. Квартира знаходиться в оригінальному стані, не відбулося жодної реконструкціі після будівництва.
У кожній кімнаті стоять дивовижні старовинні печі-каміни, різні за формою і кольором в кожній. В кінці XVIII - першій половині XIX століття, у Львові, в житловому і цивільному будівництві запанував архітектурний стиль класицизму. За час панування Австрійської імперії у Львові могутньо кипіло культурне життя. Багаті люди запрошували великих архітекторів для будівництва своїх будинків ( один іх них - будинок Фінклера ), а також привозили майстрів для укладання з австрійського кахлю печей-камінів в цих будинках. Тому всі печі в кімнатах були різної форми і кольору. Це було дійсно неімовірне мистецтво.
Старожили Львова, цей будинок називають будинком Зінгера, так як він проживав у ньому і саме тут, відкрив свій перший магазин швейних машинок у Львові.
Відомий львівський художник О. Новаківський, проживав і писав свої твори, саме у цій квартирі. Його майстерня називалася “Ліхтариком“, тому що три стіни із чотирьох є скляні.
Ліфт у цьому будинку, був першим становленим ліфтом у місті Львові.
Будинок знаходиться в центрі чотирьох церков, оточений ними: Церква Юра, Костел Ольги і Єлизавети ( Привокзальна ), Церква Святого Клементія (вул. Чупринки, колишня Пушкіна - вгорі ), Костел Марії Магдалени ( Органний Зал ). Раніше землю під будівництво церкви вибирали дуже акуратно, щоб були позитивні вібрації. Може тому у цій в квартирі так добре спиться. Ну і звичайно тополі та інші дерева в Політехнічному навпроти, а також парк І. Франка - свіже повітря в центрі міста.
Жити в цій квартирі, це як жити в старовинному Замку. Крім того, ця квартира має дуже щасливу долю. Всі сімї які в ній проживали були дуже щасливі.
ОСОБЛИВЕ ПОМЕШКАННЯ
Попри оригінальний стан квартири в середині збереглися численні антикварні речі з оздоби, крісла, люстри, мідні столики і підсвічники, піаніно.
Надзвичайно хороша звукоізоляція у всій квартирі, із закритими дверима нічого не чути, наприклад, що відбувається в сусідній кімнаті,оскільки двері старовинні, рідні, дубові.
Вітальня
Площа: 20,1 m2 Покриття: паркет
Кабінет-майстерня Площа: 16,8 m2 Покриття: паркет
Спальня (дві) Площа: 25,1 m2 і 15,9 m2 Покриття: паркет
Кухня Площа: 11,6 m2
Покриття: деревина
Ванна кімната Площа: 2,7 m2 Покриття: плитка
Туалет Площа: 2,1 m2 Покриття: плитка
Коридор Площа: 15,5 m2 Покриття: паркет
Оснащення:
ліфт
сходи із білого мармуру
великі вікна ( пейзажні ) в кожній кімнаті
великий коридор 15,5m²
роздільні ванна і туалет
висота стелі 3,5m.
вмонтовані шафи в коридорі
дубовий паркет
домофон у під‘їзді
Розміщення: Будинок, у стилі раціонального модерну, розташований на розі вул. С. Бандери та Карпінського. Був збудований на замовлення Берля Фінклера, який і сам проживав у цій квартирі.