У столиці завжди кипить життя. Це місто можливостей і сюди прагне все більше людей. Тому тут навіть у кризу не затихає будівництво будинків та житлових комплексів. А каталог будівельних компаній Києва містить чимало найменувань. Серед них і великі, провідні, перевірені компанії, і маловідомі, ненадійні фірми-«одноденки». Імовірність потрапити на одну з останніх висока. Щоб знизити фактори ризику, ознайомтеся з головними критеріями вибору забудовника.
Будівельні фірми Києва мають певний бюджет на кожен об'єкт. Дізнайтеся, за які кошти зводиться будинок, який вам сподобався, який банк фінансує будівництво і яку позицію він займає в рейтингу надійності. Цю публічну інформацію найчастіше розміщує офіційний сайт фінустанови. Пам'ятайте, що деякі забудовники Києва заморожують будівництва якраз через припинення банківського фінансування.
Радимо з'ясувати, за якою схемою залучають кошти фізичних осіб. В Україні легальні 4 механізми:
Дізнайтеся, чи має обрана вами будівельна компанія Києва документи на землю. Це може бути акт, свідоцтво на право власності, інвестиційний договір. Якщо у забудовника договір оренди, уточніть, на який період він укладений. Можете навіть попросити копію потрібних документів, щоб ще більше убезпечити угоду, показавши їх юристу. Всі будівельні компанії Києва повинні оформляти дозвільну документацію в Державній архітектурно-будівельній інспекції. Перевірте проєктно-будівельну документацію. Переконайтеся, що будинок не порушує обмеження забудови та Містобудівні умови, звернувшись в управління архітектури міста або пошукавши відомості в містобудівних кадастрах.
За багаторічну роботу на ринку нерухомості і кількості вчасно зданих в експлуатацію об'єктів можна судити про репутацію компанії. Переконайтеся, що у забудовника в минулому немає заморожених будівництв або недобудов.
Список забудовників Києва, а точніше їх рейтинг на цій сторінці склали за кількістю актуальних на даний момент новобудов в Києві з ще непроданими квартирами. Детальніше про будівельні компанії почитайте на їх офіційних сайтах і на інших тематичних ресурсах. Крім того, спеціалізовані форуми допоможуть розібратися, де фірми з сумнівною репутацією, а де найнадійніші забудовники Києва, рейтинг яких часто складають самі клієнти - користувачі таких ресурсів.
Але інформація в Інтернеті не замінить реальне враження. Тому якщо будівництво вже розпочали, рекомендуємо відправитися на будмайданчик. Оцініть кількість працівників, будматеріалів, техніки, темпи робіт і повторіть візит кілька разів. В такому питанні, як покупка житла, важлива будь-яка дрібниця.