№ 01-22/20 від 212.05.2018 року
Ліцензія на право проведення господарської діяльності, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури № 2013023145 від 23.11.2015 по 23.11.2018 року, видана ТОВ Монолітбуд 2015. Ліцензія чинна (безстрокова) на підставі ч. 6 ст. 21 Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності".
ТОВ Велесгард 2015
Велесгард 2015
Майнове право — це будь-які права на майно, відмінні від права власності. До майнових прав відносяться: права володіння, права розпорядження, права користування, специфічні права та права вимоги. Майнове право не наділяє власника усіма правами власника, але засвідчує правомірність отримати право власності на нерухомість або інше майно в майбутньому.
Договір купівлі-продажу майнових прав не прописаний в 4 статті закону «Про інвестиційну діяльність» як допустимий механізм інвестування в житлове будівництво, але не заборонений. На основі договору покупець отримає майнові права, а коли будинок здадуть в експлуатацію та присвоять поштову адресу — права власності.
Додатковий ризик для покупця в тому, що на практиці акт прийому-передачі прав укладають з покупцем після введення об'єкта будівництва в експлуатацію. Момент переходу права власності на майнові права законодавством не врегульовано.
Згідно ч. 2, ст. 656 Цивільного кодексу, форма договору купівлі-продажу майнових прав обов'язково повинна бути письмовою. А ось у нотаріуса такий договір можна не завіряти.
Особливості:
На що звернути увагу:
До введення будинку в експлуатацію та присвоєння поштової адреси майна юридично немає, тому укладають попередній договір. За попереднім договором сторони зобов'язуються протягом певного строку укласти основний договір на умовах, встановлених попереднім договором, про що говорить ст. 635 Цивільного кодексу України.
Попередній договір підписують з юридичною особою — організацією, яка представляє забудовника. Укладання попередніх договорів купівлі-продажу не прописано в 4 статті закону «Про інвестиційну діяльність» як допустимий механізм інвестування у житлове будівництво, але не заборонено. Відповідно до частини 1 статті 635 Цивільного кодексу України, попередній договір купівлі-продажу потрібно укладати в письмовій формі та бажано завірити у нотаріуса.
Особливості:
На що звернути увагу:
Договір купівлі-продажу — це коли одна сторона (продавець) передає майно у власність другій стороні (покупцеві) за гроші. За договором купівлі-продажу можна продати квартиру, земельну ділянку або будинок — будь-який товар, який є у продавця або буде створений, придбаний, набутий продавцем в майбутньому. Договір купівлі-продажу — це узаконена процедура, яка прописана в 655 статті Цивільного Кодексу України.
Договір купівлі-продажу земельної ділянки, єдиного майнового комплексу, житлового будинку, квартири або іншого нерухомого майна укладають в письмовій формі та засвідчують у нотаріуса, відповідно до частини 1 статті 657 Цивільного Кодексу України.
Згідно з 55 статтею Закону України «Про нотаріат», засвідчити угоду щодо відчуження, іпотеки житлового будинку, квартири, садового будинку, земельної ділянки, іншого нерухомого майна можна за місцем реєстрації майна або місцем реєстрації однієї зі сторін угоди. Наприклад, якщо ви хочете купити квартиру у Києві, зареєстровані у Полтаві, а продавець зареєстрований у Львові, тоді засвідчити таку угоду може будь-який нотаріус з Києва, Львова чи Полтави.
Сплата податків при посвідченні договору купівлі-продажу з фізичною особою досягає 8,5% від ціни продажу та може бути додана до оплати покупцеві.
Особливості:
На що звернути увагу:
Рекомендуємо запросити наступні документи для детального вивчення