Ціни на первинці продовжують зростати по всій країні

За даними ЛУН, середня вартість квадратного метра на первинці росте по всій Україні. Найшвидше - в Житомирі, де ціни залишаються на середньому рівні, та в Одесі, де ціни швидко наздоганяють столичні.

Середня вартість квадратного метра новобудов в Одесі за рік додала 21% і зараз становить більше 50 тис. грн. Такий ривок дозволив місту зайняти третю сходинку найдорожчих новобудов країни.

На другому місці за дороговизною опинилася столиця - попри те, що за рік середня вартість квадратного метра тут додала лише 4%. В середині лютого 2026 року метр столичних новобудов в середньому коштує 57,1 тис. грн.

А найдорожчий «метр» - у Львові. За рік «середній квадрат» від місцевих забудовників здорожчав на 7% і досяг позначки 60,6 тис. грн.

З іншого боку, найнижча вартість квадратного метру на первинці - у східних містах. Зокрема, у Запоріжжі середній квадрат за рік втратив 11% середньої вартості, зараз він коштує лише 24,1 тис. грн. У Сумах квадратний метр новобудов можна купити, в середньому за 26 тис. грн - при цьому така ж його ціна була рік тому, у лютому 2025 року. В Харкові за рік середній квадрат на первинці додав 8%, проте навіть зараз він коштує 29 тис. грн. Це навіть дешевше, ніж в Миколаєві, де за рік забудовники підняли ціни на 2%, тож квадратний метр тут, в середньому, коштує 29,7 тис. грн.

Виняток - Дніпро, де середня вартість квадрату новобудов тримається на високому рівні. Зараз він коштує 46,8 тис. грн, що на 2% дорожче, ніж торік.

Цікаво, що середня ціна метру на первинці Дніпра цілком співставна з ціною «первинного метра» в Ужгороді - в найзахіднішому місті України він коштує 47,4 тис. грн. І відчутно перевищує ціну в інших західних містах: Хмельницькому (33,4 тис. грн), Тернополі (35,3 тис. грн) та Івано-Франківську (39,8 тис. грн).

Більше того, нове будівництво в Дніпрі ведеться доволі жваво: тут можна обрати майбутню квартиру в 48 ЖК.

Так, це менше ніж у Києві, Львові, Одесі та містах «західного поясу» - Івано-Франківську, Тернополі та Хмельницькому. Але це відчутно більше, ніж в сусідніх східних містах країни та навіть в містах центральної частини України.

Проте варто зауважити, що в більшості українських міст кількість активних новобудов рік до року знизилась.