За 5 місяців поточного року більше 2,3 тис. українців отримали пільгову іпотеку єОселя. Де найбільше?
Найбільшу кількість кредитів оформили в Києві та Київській області, а найменшу - в Кіровоградській області, - дані «Укрфінжитло».
З січня по травень 2025 року було видано 2334 пільгових іпотечних кредитів за програмою єОселя. Найбільше з них - 681 позику - оформили в столиці. Майже стільки ж - 680 позик - було видано в Київській області. На третьому місці за кількістю виданих пільгових іпотек - Львівська область, де за 5 місяців року оформили 146 пільгових іпотечних кредити.
Цікаво, що навіть у прифронтових областях країни - Сумській, Харківській, Запорізькій та Миколаївській - в поточному році українці оформляли єОселю. За даними Укрфінжитло тут було видано 13, 9, 6 та 3 кредити відповідно. А ось найменшу кількість пільгових іпотек в країні оформили за цей період в Кіровоградській області - тут було видано лише 2 позики на придбання житла.

Найвища середня вартість нерухомості, яку в 2025 році купували за гроші єОселі - в Києві. За даними Укрфінжитла вона становить 3,25 млн грн. При цьому середня сума виданого кредиту - 2,2 млн грн. Тобто в середньому, сума першого внеску за столичне житло, яке купується за пільговою програмою, становить 1,05 млн грн або 32,3% середньої вартості такого житла.
На другому місці за ціною несподівано опинилось житло в Чернівецькій області. За даними Укрфінжитло, середня вартість нерухомості, яку тут купували за допомогою програми, знаходиться майже на столичному рівні та становить 3,1 млн грн. Проте середня сума виданого кредиту на придбання місцевого житла вища за столичну - 2,25 млн грн. Це означає, що перший внесок по єОселі в Чернівецькій області, в середньому, трохи нижчий, ніж в Києві - він становить 0,85 млн грн або 27,5% середньої вартості.
На третьому місці за вартістю житла, яке купували по програмі єОселя - Львівська область. В середньому, позичальникам квартира тут коштувала 2,9 млн грн, але пільговий кредит на неї видавали у сумі 1,9 млн грн. Тобто перший внесок становив, в середньому, 1 млн грн або 34%.
Цікаво, що на третьому місці за середньою сумою кредиту вийшла Закарпатська область. За даними Укрфінжитло, він тут становив 1,94 млн. грн. Якщо зважити, що середня вартість житла, купленого тут з початку року за програмою єОселя становила 2,78 млн грн, то нескладно порахувати, що перший внесок в області, в середньому, складав 0,84 млн грн або 30% вартості такого житла.
Загалом з початку року середня вартість житла, яке купували по єОселі, становила 2,6 млн грн, а середня сума кредиту - 1,8 млн. грн. Тобто середній по країні перший внесок за програмою становив 0,8 млн грн або 30,7% вартості нерухомості.
Зауважимо, що від початку року знижується частка квартир, придбаних за єОселею на вторинці (41% набутих за 5 місяців квартир). Натомість зростає частка квартир, придбаних у забудовників: введених в експлуатацію (40%) та тих, які ще будуються (19%).
Нагадаємо, за два з половиною роки, тобто від початку дії програми єОселя, пільгову іпотеку отримали 17144 українські родини.