Місто без меж: Карта інклюзивності на ЛУН Місто
Наносимо на карту заклади, публічні простори, міську інфраструктуру, де вже зроблені певні кроки для вільного доступу маломобільних груп населення https://misto.lun.ua/barrier-free.
Опубліковано: 20 вересня 2023
З початку повномасштабної війни десятки тисяч українців частково або повністю втратили мобільність. Суспільство більше не може удавати, що проблеми вільного пересування містом та доступу до послуг не існує. Міста, городяни, бізнеси мають робити простір зручним для всіх, – таким чином, як мінімум, проявляючи повагу до захисників та захисниць.
Мета Карти інклюзивності ЛУН Місто — зібрати на одній платформі простори, які хоча б частково подбали про інклюзивність, і таким чином привернути увагу до необхідності змін. Адже для людей з травмами, інвалідністю всі ці сходи, високі бордюри, вузькі двері — перешкоди, які або погіршують пересування, або взагалі унеможливлюють його.
Крім того, зручний інклюзивний міський простір – це комфорт для всіх. Маломобільними є і батьки з малою дитиною, люди старшого віку, просто втомлений ви, або ви, що несете важкі пакунки з супермаркету. Маломобільним час від часу буває кожен з нас.
У перспективі інтерактивна Карта інклюзивності стане майданчиком, де в одному місці буде зібрана найбільш повна інформація щодо інклюзивних просторів в країні.
ЩО НАНЕСЕНО НА КАРТУ
Ми позначаємо на Карті інклюзивності кафе, супермаркети, заклади освіти, парки, вулиці, перехрестя, громадський транспорт, житлові будинки – місця, де вже створена певна інклюзивна інфраструктура. Наприклад, є вхід в рівень з тротуаром, пандус, понижений бордюр, вбиральня для людей з інвалідністю, світлофор зі звуковим сигналом тощо.
Карта продовжує наповнюватися. Зараз на ній понад 800 локацій. Дані для проєкту вже надали підрозділи КМДА, зокрема Департамент захисту довкілля, “Київпастранс”, “Київський метрополітен”, районні адміністрації, а також такі бізнеси як Сільпо, Fozzy, Фокстрот, Тітка Клара, Uklon та інші.
До прикладу, Uklon має опцію “Інклюзивне таксі”, наразі 6 адаптованих авто доступні в Києві та передмісті, а незабаром сервіс зʼявиться в інших містах України. За 5 місяців роботи пасажири класу авто «Інклюзивний» здійснили 3 360 поїздок та проїхали 41 530 кілометри.
Департамент захисту довкілля надав перелік з 60 об’єктів Київзеленбуду — парків, скверів Києва, які мають пандуси, тактильне маркування тощо. Київський метрополітен повідомив, що зараз 14 з 52 станцій повністю пристосовані для потреб людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.
ЯК ДОДАТИ СВІЙ ЗАКЛАД ТА СВОЄ МІСТО
Додати свій заклад або інфраструктуру свого міста на Карту інклюзивності може кожен. Це безкоштовно.
Немережевим бізнесам слід заповнити анкету — https://forms.gle/osBPYjovvF93QvTUA.
Мережевим бізнесам та представники міських рад — написати на пошту [email protected] і команда ЛУН Місто підкаже, у якому форматі надати дані.
“Зараз в Україні обмаль просторів, які є стовідсотково безбарʼєрними. Ми розуміємо це, але водночас хочемо підтримати тих, хто вже робить перші кроки для покращення комфорту свого закладу, двору, району, міста. Тому ми вирішили запустити інтерактивну Карту інклюзивності на ЛУН Місто і заохотити бізнеси, міста, долучатися. Сподіваємося, що це підштовхне до змін і тих, хто ще не подбав про інклюзивність”, — коментує кураторка ЛУН Місто Анна Денисенко.
ЯК ДАТИ ФІДБЕК ПО КАРТІ
Карта є інтерактивною і постійно оновлюється, тож якщо користувач помічає на карті неточність — може повідомити про це натиснувши на картці локації кнопку “Повідомити про неточність”
Ми відкриті до співпраці з активістами, організаціями, які займаються темою інклюзивності. Бо разом працювати ефективніше. Контактна пошта [email protected].
Карта інклюзивності https://misto.lun.ua/barrier-free
Наш Telegram-канал https://t.me/lunmisto